10 tipů na příjmačky

21. prosince 2009 v 16:34 | °°bU€No-kInG°° |  Ostatní
  1. Až budeš vyrážet, nezapomeň si vzít s sebou někoik důležitých věcí: pozvánku ke zkoušce, občanku, propisku, obyčjnou tužku, gumu a rýsovací potřeby.

  1. Pro tvůj dobrý pocit je vhodné přibrat ještě několik maličkosí. Na příklad hodinky, abys měla přehled o tom, kolik času ti ještě zbývá. Nezapomeň si také vzít něco k pití a svačinu, abys mohla doplnit potřebnou energii. Jíst můžeš ale jen o přestávce.
  2. V den přijímaček zapomeň na módní trendy a oblékni se hlavně pohodlně! Není nic horšího, než když se nemůžeš soustředit, protože je ti zima, vyhrnuje se ti tričko nebo tě škrtí zip.
  3. Nezapomeň si vyplnout mobil. Bylo by opravdu trapné, kdyby ti začal v tiché třídě zvonil. Ale hlavně! I profesoři už přišli na to, že pomocí mobilu si můžeš nechat poradt, a tak je jakákoliv manipulace s ním během zkoušky zakázaná! Pokud telefon třeba jen vezmeš do ruky, bude to považováno za pokus o opisování, a z přijímaček by tě mohli vyhodit.
  4. Nenos si s sebou žádné encyklopedie, slovníky ani učebnice, pokud to škola, na kterou se hlásíš, výslovně nepovoluje. Stejně bys je nemohla použít, budeš se s nimi zbytečně vláčet a ještě budeš vypadat, že chceš opisovat.
  5. Před testem si budeš muset uklidit všechno kromě tužky a propisky. Dokonce i papír na poznámky dostaneš při rozdávání testu. Šance opisovat není skoro žádná. Kdybys to ale přece jen chtěla zkust, věř, ze se to nevyplácí! Na taháky zapomeň! Profesoři jsou při přijímacích testech jako ostříži!
  6. Dávej pozor, až bude profesor vysvětlovat, kam a jak máš zapisovat své odpovědi. Někde se zaškrtávají přímo do testu, na jiné škole dostaneš ještě záznamový arch určený pouze pro odpovědi. Když to popleteš, ztratíš v lepším případě spoustu času přepisováním odpovědí, v horším by ti test ani nemuseli uznat.
  7. Úlohy nemusíš řešit v pořadí, v jakém jsou v testu. Raději vyřeš ty, které se ti zdají jednoduché, a pak se vrať k těm, které ti zaberou více času. Je dorbé nějak si označit otázky, ke kterým se chceš vrátit, abys je pak nemusela dlouho hledat.
  8. Neztrácej zbytečně moc času s otázkami, na které prostě neznáš odpověď. Pravděpodobně stejně nic nevymyslíš a promrhaný čas můžeš strávit nad otýzkami, u kterých máš šanci správnou odpověď odvodit.
  9. Poslední bonusová a nejdůležitější rada na závěr: nikdo nezná všechno, a tak nevěš hlavu, když na některé otázky nebudeš umět odpovědět! Nepropadej panice, zachovej si klidnou hlavu a sebevědomí!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama